მთავარი მომხსენებლები
მაია ბლიაძე არის ევროპის უნივერსიტეტის აფილირებული პროფესორი. 2018 წლიდან არის გეოგრაფიის ექსპერტ-კონსულტანტი მასწავლებელთა პროფესიული განვითარების ეროვნულ ცენტრში. იგი არის ბუნებისა და გეოგრაფიის სასკოლო სახელმძღვანელოების, პროფესიული სასწავლებლებისთვის მომზადებული პირველი ინტერგრირებული ელექტრონული სახელმძღვანელოს „მეცნიერება და ტექნოლოგიების“ თანაავტორი, სასკოლო ატლასების, მონოგრაფიის, დამხმარე რესურსების, მეთოდური სახელმძღვანელოებისა და მრავალი სამეცნიერო სტატიის ავტორი.
საიმონ რაილი
ედინბურგის უნივერსიტეტი, დიდი ბრიტანეთი
გევინ მაქქეიბი
ტრანსფორმაციული ემპირიული სწავლების გაძლიერება
საიმონ რაილი არის სტუდენტების ექსპერიმენტული სწავლის კათედრის ხელმძვანელი ედინბურგის უნივერსიტეტში და აგრეთვე ედინბურგის სამედიცინო სკოლის კლინიკურ მეცნიერებათა დეკანატის სწავლების დირექტორი. საიმონ რაილის არის უნივერსიტეტის მასშტაბით სტუდენტების მიერ ინდივიდუალურად შექმნილი კურსების (SLICCs) ინიციატივის აკადემიური ლიდერი. ინდივიდუალურად შექმნილი კურსები (SLICCs) წარმოადგენს მოქნილ და მასშტაბურ ემპირიული სწავლისა და შეფასების ჩარჩოს, რომელიც იყენებს რეფლექსიის ელექტრონულ პორტფოლიოს.
გევინ მაქქეიბი წარმოადგენს ედინბურგის უნივერსიტეტის კარიერული განვითარების სამსახურს. ის პასუხისმგებელია სტუდენტების დასაქმების, განვითარების და გამოშვებასთან დაკავშირებული სტრატეგიის, ინიციატივებისა და დებულებების მხარდაჭერაზე. გევინ მაქქეიბი უძღვება უნივერსიტეტის მასშტაბით სტუდენტების მიერ ინდივიდუალურად შექმნილი კურსების (SLICCs) ინიციატივას – მოქნილი და მასშტაბური ემპირიული სწავლისა და შეფასების ჩარჩოს – რომელიც იყენებს რეფლექსიის ელექტრონულ პორტფოლიოს. გევინ მაქქეიბი არის Reflection Toolkit-ის თანაავტორი, რომელიც წარმოადგენს აკადემიური პერსონალის და სტუდენტებისთვის შემუშავებულ რეფლექსიის ეფექტურ ღია წვდომის რესურსს.
ფაბიო ნაშიმბენი
ევროპის განათლების ფონდი (ETF), იტალია
ინკლუზიური და ეფექტური ციფრული განათლების პოლიტიკის ხელშეწყობა ევროპაში და მის ფარგლებს გარეთ
ფაბიო ნაშიმბენი არის ევროპის განათლების ფონდის (ETF) ადამიანური კაპიტალის განვითარების ექსპერტი, რომელიც მხარს უჭერს ევროკავშირის მეზობელ ქვეყნებს განათლების, მომზადების და დასაქმების სისტემების რეფორმის განხორციელებაში. მისი საქმიანობის ძირითად ფოკუსს წარმოადგენს დიგიტალიზაციისა და სწავლის ინოვაციები. ფაბიო ნაშიმბენის გააჩნია 25 წლიანი გამოცდილება ინოვაციებისა და ციფრული განათლების სწავლის სფეროში; იგი მუშაობდა ისეთ ორგანიზაციებთან, როგორიცაა ევროკომისია, შსო და UNICEF. მას აქვს მრავალწლიანი გამოცდილება კვლევითი და ინოვაციური პროექტების შემუშავებისა და კოორდინირების (50-ზე მეტი პროექტი) ევროპის, ლათინური ამერიკისა, კარიბის, ხმელთაშუა და სამხრეთ-აღმოსავლეთ აზიის ქვეყნებში. მისი ძირითადი კვლევითი ინტერესებია ღია განათლება, ციფრული წიგნიერება, ციფრული ინკლუზია. ის არის ევროპული დისტანციური და ელექტრონული სწავლების ქსელის (EDEN) უფროსი სტიპენდიანტი და სან პაულოს უნივერსიტეტის CEST ცენტრის წევრი (ბრაზილია) და ტურინის პოლიტექნიკური უნივერსიტეტის Nexa-ს ცენტრის წევრი.

European University, Georgia
Maia Bliadze is an affiliate professor of the European University. She has been working as a geography expert-consultant at the National Center for Teacher Professional Development (Georgia) since 2018. She is the co-author of the school textbooks of nature and geography, as well as the author of the first integrated electronic textbook “Science and Technology” prepared for vocational educational colleges; the author of school atlases, monographs, auxiliary resources, methodological manuals and numerous scientific articles.
Prof. Simon Riley
University of Edinburgh (UK)
Dr. Gavin McCabe
Empowering transformative experiential learning at scale
Dr Gavin McCabe is based in the University of Edinburgh’s Careers Service and is responsible for supporting strategy, initiatives, and provision relating to students’ employability, development and graduate attributes.  As part of this, he is the reflection, student development, and employability lead in the creation and development of the institution-wide Student-Led, Individually-Created Courses (SLICCs) initiative, a flexible and scalable experiential learning and assessment framework that utilises a reflective e-portfolio.  Gavin is also the lead and co-author of the Reflection Toolkit, an open-access resource to support staff and students in effective reflective practice.
Professor Simon Riley has a Personal Chair of Experiential Student Learning at the University of Edinburgh. He is Director of Teaching for the Deanery of Clinical Sciences in Edinburgh Medical School. He is academic lead in the development of the institution-wide Student-Led, Individually-Created Courses (SLICCs) initiative, a flexible and scalable experiential learning and assessment framework that utilises a reflective e-portfolio. This SLICCs development has been supported by his secondment to the Institute for Academic Development.
Fabio Nascimbeni
European Training Foundation (ETF) (Italy)
Fostering inclusive and effective digital education policy making in Europe and beyond
Fabio Nascimbeni, PhD in information and Knowledge Society, works as Human Capital Development Expert at the European Training Foundation (ETF), a EU agency providing support to EU neighbouring countries for the reform of education, training and employment systems, where he mainly focuses on digitalisation and learning innovation. He has been active in the field of learning innovation and digital education for 25 years, working with organisations such as the European Commission, the ILO and UNICEF, and has designed and coordinated more than 50 research and innovation projects across Europe, Latin America and the Caribbean, the South Mediterranean and South East Asia. His main research interests are open education, digital literacy, digital inclusion. He is a Senior Fellow of the European Distance and eLearning Network (EDEN) and a Fellow of the CEST centre of the University of Sao Paulo, Brazil, and of the Nexa Centre of the Politecnico di Torino in Italy.